" V Lietuvos senųjų amatų ir kulinarinių tradicijų festivalis"

2016-05-26 23:42


Pagrindiniai festivalio dalyviai – amatininkų klubas „Dvaro meistrai“ ir lietuviško maisto restoranas „Marceliukės klėtis“. Amatininkų klubo meistrai – aukšto lygio savo sričių profesionalai, sertifikuoti LR ŽŪM tautinio paveldo amatininkai. Vytenio Urbos vadovaujamas restoranas „Marceliukė klėtis“ sertifikuotas Lietuvos kulinarinio paveldo ženklu, jau daug metų organizuoja Lietuvoje garsiąją Kaziuko mugę.


http://www.marceliukeskletis.lt/


 Jau penkti metai iš eilės Petropavlovsko tvirtovės teritorijoje iškils amatininkų nameliai, kuriuose savo amatą demonstruos VU aukščiausios kategorijos restauratorius knygrišys Rimas Supranavičius, puodininkystės ir koklininkystės amatą pristatys Vilniaus puodžių cecho meistrė Elena Aleksejeva ir Viačeslavas Kutyrkinas, juvelyrikos subtilybėmis dalinsis meistrė Vaida Druskytė, senąjį liepos žievės kibirėlių gamybos amatą demonstruos meistras Vytautas Butvilas (Mažylis), juostų vijimą rodys meistrė Zita Onckule, vilnos vėlimo amatą pristatys meistrė Brigita Rakauskienė.


Vilniaus puodžių cecho meistrai pademonstruos vieną įdomiausių puodininkystės technologijų – gotikinės raugo keramikos degimą malkinėje krosnyje.


Sankt Peterburgo gyventojus linksmis puiki lietuviška muzika ir karčema, kuri vaišins tradiciniais  lietuviškais patiekalais ir gėrimais. „Marceliukės klėties“ virėjai meistriškai demonstruos peterburgiečiams kaip maistas buvo gaminamas senovėje -  atviruose katiluose ant ugnies kunkuliuos troškiniai, didžiulėse keptuvėse keps dilgėlių blynai, mėsa keps tiesiog pamauta ant šakių. Vienu žodžiu – pamatyti lietuvišką virtuvę bus įdomu!


Festivalio lankytojai ne tik galės skanauti maistą ar stebėti amatininkų darbą, bet ir patys išbandyti savo jėgas įvairiuose užsiėmimuose.


Kviečiame atvykti ir aktyviai dalyvauti!


 


Kontaktas Sankt Peterburge:


Viačeslavas Kutyrkinas +7 921 9604310