Vilniaus senamiestyje duris atvėrė "Senųjų amatų dirbtuvės"

2013-03-17 20:22

Senųjų amatų dirbtuvės - tai vieta, kur galima mokytis, mokyti, dalintis ir skleisti senuosius amatus, senosios meistrystės tradicijas ir ieškoti naujų kelių užmirštiems amatams į mūsų laikų buitį bei gyvenimą. Tai galimybė sujungti nutraukytas gijas ir naujai atrasti tai, kas sena ir patikrinta laiko. Ši mintis, ilgai brandinta amatininkų klubo "Dvaro meistrai" galvose, pagaliau įgavo kūną ir kartu su Vilniaus Dailiųjų Amatų Asociacija pradeda senųjų amatų ieškojimus Vilniaus senamiestyje. Dirbtuvėse jau šurmuliuoja amatininkai, jie kuria savo aplinką remdamiesi archeologiniais, rašytiniais bei vaizduojamojo meno šaltiniais. Kiekvienas meistras stengiasi kuo detaliau perduoti amato subtilybes eksponuodamas medžiagas, įrankius bei darbo eigos detales. Dėl to dirbtuvių erdvės įdomios ir tada, kai meistro nėra darbo vietoje. Tai nuolat besikeičiančios ir atsinaujinančios darbinės erdvės, kurias neužtenka vieną kartą pamatyti, reikia užeiti, bendrauti, klausti, pasimokyti, pamokyti, kad visi taptume Senojo Vilniaus dalimi ir tikrais jo gyventojais. 

Dirbtuvės siūlo platų paskaitų, ekskursijų, edukacinių užsiėmimų ir mokymų pasirinkimą suaugusiems, moksleiviams, vaikams, jaunimui bei svečiams iš užsienio.

Ekskursijų metu galima susipažinti su istorine senųjų amatų dirbtuvių aplinka, veikia nuolatinės istorinių amatų ekspozicijos, lankytojams suteikiama galimybė stebėti ir dalyvauti amatininko darbo procese. Meistrų dirbtuvėse eksponuojami darbo įrankiai, dirbiniai, matomas darbo procesas. Dirbtuvės pristato Vilniaus miesto meistrystės istoriją nuo pat pirmųjų Gedimino laiškų, kuriais didysis kunigaikštis kvietė meistrus iš Europos. Tad tai puiki galimybė žmonėms prisiliesti prie tos istorijos ir pasijusti senojo Vilniaus dalimi, išsinešti istorijos dalelę su savimi. Taip pat reprezentuojami baltiški, etnografiniai bei šiuolaikiniai amatai.

Edukaciniai užsiėmimai ir mokymai įtrauks į įvairių amatų pasaulį. Galima pasirinkti ne tik skirtingų amatų mokymus pagal pobūdį, bet ir pagal amato istorinį laikotarpį bei mokytis dirbti su senosiomis, istorinėmis priemonėmis arba taikyti šiuolaikines amato technologijas.

Senųjų amatų dirbtuvėse veikia meistrų dirbinių ekspozicija - pardavimas:  • Pristatomos žinomiausios baltiško laikotarpio archeologinių radinių rekonstrukcijos, baltų meno pavyzdžiai, baltiški papuošalai;

  • Eksponuojami geriausi Vilniaus ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinius amatus reprezentuojantys darbai;

  • Pristatomi lietuvišką tautinį savitumą labiausiai reprezentuojantys dirbiniai;

  • Atskiras segmentas šiuolaikiniams darbams, pagamintiems naudojant istorinio ir tautinio paveldo technologijas, technikas ir medžiagas, taip skatinant tvarų ir kūrybingą tradicijų puoselėjimą.
 


"Senųjų amatų dirbtuvės" įsikūrė Vilniuje, Savičiaus g. 10.


Laukiame!


 


Detali informacija apie "Senųjų amatų dirbtuves", užsiėmimus ir ekskursijas:


Tel./faks.: +370 5 2125169, vdaa.dirbtuves@gmail.com


www.vdaa.lt, www.dvaromeistrai.lt, FB Senųjų amatų dirbtuvės